Pomoc psychologiczna

Poradnictwo psychologiczne jest formą pomocy dedykowaną dla osób, które doświadczają różnych problemów życiowych, czują się zmęczone i bezradne wobec sytuacji, które je spotykają, czują się osamotnione.

Pomoc ze strony psychologa obejmuje diagnozę problemu, pomoc w zmianie schematów zachowań, które przyczyniają się do złego samopoczucia, udzielanie wsparcia emocjonalnego.
To wszystko odbywa się w bezpiecznej atmosferze, z zachowaniem dyskrecji, ponieważ psycholog zobowiązany jest tajemnicą zawodową do ochrony prywatności pacjenta.

Poradnictwo psychologiczne pomaga w odzyskaniu równowagi emocjonalnej, odzyskaniu przekonania o możliwości wpływania na swoje życie, tak, aby żyło się szczęśliwiej.

Spotkania w ramach poradnictwa psychologicznego realizowane są w formie spotkań indywidualnych, trwających 50 minut. Częstotliwość spotkań ustalana jest po spotkaniu wstępnym (zazwyczaj 1 x w tygodniu).

Wsparcie psychologiczne jest dla Ciebie jeśli:

• masz obniżony nastrój,

• doświadczasz stanów lękowych,

• doświadczyłeś utraty bliskiej osoby,

• przeżywasz kryzys w życiu prywatnym, zawodowym,

• doświadczasz choroby,

• doświadczasz trudności życiowych.

Psycholog Świdnik nasz zespół:

Specjaliści:

dr Ewa Sosnowska-Bielicz

mgr Katarzyna Kuzioła

mgr Edyta Matejek

mgr Monika Nicek

mgr Luiza Głażewska

mgr Barbara Lipa

Psycholog Świdnik

Psycholog to specjalista, którego praca opiera się głównie na stawianiu diagnozy i leczeniu psychologicznym pacjentów borykających się z różnego rodzaju problemami, np. z lękami, niską samooceną, stresem itd. Zanim postawi diagnozę, przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad i testy psychologiczne. Skupia się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów związanych z wieloma dziedzinami życia człowieka. Profesjonalny psycholog ma szeroką wiedzę z zakresu: zachowań i procesów psychologicznych, sposobów funkcjonowania ludzkiej pamięci, przyswajania wiedzy i możliwości zapamiętywania, sposobów radzenia sobie ze stresem, czy też procesów myślowych. Aby zostać dyplomowanym psychologiem klinicznym, należy skończyć studia podyplomowe z psychologii klinicznej. Poradnictwo psychologiczne, to forma pomocy dedykowanej osobom, które tej pomocy szukają, np. doświadczają różnego rodzaju problemów życiowych, czują się zmęczone, bezsilne i bezradne wobec trudnych życiowych sytuacji oraz czują się osamotnione. Pomoc psychologiczna opiera się na diagnozie problemu, pomocy w zmianie utartych schematów zachowań i szkodliwych nawyków, przyczyniających się do złego samopoczucia, a także wsparcie emocjonalne. Warto zaznaczyć, że wszystko to odbywa się w atmosferze wzajemnego zaufania i wsparcia. Psycholog zobowiązuje się do zachowania dyskrecji, na co wskazuje tajemnica zawodowa do ochrony prywatności pacjenta.

Szukasz psychologa w Świdniku? Zapraszamy do Centrum Zdrowia w Świdniku.

Prowadzimy spotkania w ramach poradnictwa psychologicznego, które realizowane są w formie indywidualnych spotkań, trwających ok. 50 minut. Wsparcie psychologiczne jest dla Ciebie, jeśli:

– borykasz się z obniżonym nastrojem,
– doświadczasz długotrwających stanów lękowych,
– doświadczyłeś utraty bliskiej osoby i przeżywasz żałobę,
– masz poważny kryzys w życiu prywatnym i zawodowym,
– doświadczasz ciężkiej choroby lub innych trudności życiowych.

Pomożemy Ci! Skontaktuj się z nami!